»Ni čisto jasno in moram reči, da tudi strokovnjaki ne znamo zelo natančno opredeliti, kdo danes sploh prodaja kupone. Kupone imajo namreč pravico prodajati države.«
»Države niso obvezane, da te kupone odvzamejo s trga. Glede na to, da so skoraj vse države članice EU-ja napovedale zaprtje termoelektrarn do leta 2030, si lahko predstavljamo, koliko bo spet nepotrebnih emisijskih kuponov na trgu.«
»Podeljene so bile ogromne količine emisijskih kuponov, hkrati jih je bilo mogoče prenašati iz leta v leto. Cena emisijskih kuponov je bila ves čas zelo nizka.«
»Preostali potniki so se odločili za povračilo stroškov ali kupone.«
»To bi bilo odlično vezati na prihranke kuponov za takse na ogljikov dioksid in to je zmagovalna kombinacija za državo in za podjetje.«
»Država je v Abanko vložila kar 780 milijonov evrov, prodala pa jo je za borih 444 milijonov.«
»Če naredimo primerjavo stroškov za energent in CO2 kupone, počasi prihajamo na razmerje 1:1, ali pa celo, da bodo stroški za kupon višji kot za energent, to bo v prihodnosti povzročilo izgube.«
»V Cerarjevi vladi je država prodala Žito hrvaški Podravki.«
»Združena banka bo imela boljši dostop do strank v vseh segmentih po vsej državi in bo podpirala konkurenčnost slovenskega bančnega sektorja.«
»Že večkrat smo javno poudarili, da bi morali biti emisijski kuponi za ogrevanje Šaleške doline brezplačni, kot je to recimo na Poljskem in še kje. Nekatere države so si v dogovoru z Evropsko komisijo izborile, da se plačevanje emisijskih kuponov izloči iz cene. Sprašujemo se, zakaj Slovenija takrat ni premogla dovolj politične moči.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju